Nowości

Nowości

Split payment w Streamsoft Prestiż

nie podoba mi sięsłabyśrednidobrybardzo dobry (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)

Split payment czyli mechanizm podzielonej płatności [MPP] udostępniony został użytkownikom systemu ERP Streamsoft Prestiż, Mechanizm ten ma wyłącznie zastosowanie dla przelewów z złotych polskich na rzecz innych podatników VAT.

 

O tym czy skorzystać z nowej czy starej metody płatności decyduje zawsze kupujący , czyli płatnik faktury VAT. Nie ma konieczności podawania na rachunku VAT sprzedawcy dodatkowego konta dla VAT. Rozpoznaniem i rozdzieleniem środków przelewu zajmie się nasz bank.

 

split_payment_mechanizm

Parametry czy i jak wysyłać płatność do naszych kontrahentów znajdziemy na kartotece klienta gdzie możemy ustawić jeden z trzech statusów :

  • na życzenie
  • blokuj
  • zawsze

płatność podzielona

 

Dostęp do mechanizmów obsługi mechanizmów podzielonej płatności dostępne są na dokumentach sprzedaży i zakupu zarówno w module finansowo księgowym jak i handlowo magazynowym. dodatkowo informacja o płatności Split Payment znajduje się w opcjach przelewu bankowego.

faktura split payment

 

 

Mechanizmy uzupełniające dodano także  w należnościach i zobowiązaniach, rozrachunkach z kont, rozliczeniach oraz importach wyciągów bankowych.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji jak pracować na Streamsoft Prestiż metodą podzielonej płatności – zadzwoń lub napisz do nas.

Formularz kontaktowy

  • Twoich danych użyjemy tylko do kontaktu z Tobą.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach uzyskania kontaktu przez firmę IXION sp z o.o.  z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim ul. Radlińska 45b oraz na otrzymywanie na podane dane kontaktowe, informacji handlowych drogą elektroniczną. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania. Szczegóły dotyczące zakresu czynności związanych z przechowywaniem danych osobowych na stronie o RODO : http://www.ixion.pl/obowiazek-informacyjny/