fbpx

Blog

BLOG

Oprogramowanie księgowe

Data publikacji: 31.05.2016
nie podoba mi sięsłabyśrednidobrybardzo dobry (brak ocen)

Program księgowy jest nieodzowną częścią każdego przedsiębiorstwa

w którym dział księgowości prowadzi rozliczenia w formie ksiąg handlowych.

Kluczową sprawą w wyborze programu do księgowości jest aby był on zgodny z ustawą o rachunkowości co gwarantuje że nasze działania w obrębie kont i dekretów księgowych będą w zgodzie z obowiązującymi przepisami o rachunkowości czy ustawą o VAT.

W dużym przedsiębiorstwie kluczowa jest także automatyzacja procesów dekretowania czy tworzenia dokumentów do komunikacji z urzędami skarbowymi.

Automatyzacja dekretów księgowych, automatyczne księgowania, przeksięgowania czy rozdzielniki kosztów to czynniki wpływające na wydajność działów księgowości ale także ogranicza możliwość popełnienia błędu.

 

Pełna księgowość to także źródło cennej wiedzy o kierunku rozwoju naszej firmy czy też szerszej analizy w programach analitycznych Business Intelligence.

Należy zwrócić także szczególną uwagę czy oprogramowanie księgowe spełnia nowy wymóg JPK – „jednolity plik kontrolny” to nowy standard przesyłania do urzędów skarbowych  dokumentacji w formacie *.xml.

Wygenerowanie pliku o narzuconej przez Ministerstwo Finansów strukturze xml. wymaga od firm odpowiednio przygotowanego programu księgowego.

Chcesz mieć wpływ na rozwój swojej firmy, wybierz program księgowy, w którym nie tylko wpisuje się dane w odpowiednie kolumny dzienników księgowych, rejestrów Vat czy deklaracji ale przede wszystkim będzie on źródłem danych do analizy kondycji twojego przedsiębiorstwa.

Zamów bezpłatną konsultację w doborze oprogramowania dla Twojej firmy.

Formularz kontaktowy

  • Twoich danych użyjemy tylko do kontaktu z Tobą.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach uzyskania kontaktu przez firmę IXION sp z o.o.  z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim ul. Radlińska 45b oraz na otrzymywanie na podane dane kontaktowe, informacji handlowych drogą elektroniczną. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania. Szczegóły dotyczące zakresu czynności związanych z przechowywaniem danych osobowych na stronie o RODO : http://www.ixion.pl/obowiazek-informacyjny/