fbpx

o Firmie

WITAMY W IXION

systemy informatyczne - wodzisław oprogramowanie dla firm


 

Oprogramowanie dla firm które usprawnia działanie  średnich i dużych firm jest priorytetem działalności firmy.

 

Ixion Spółka z o.o. która powstała w 1998 roku w Wodzisławiu Śląskim. Na przestrzeni 21 lat, dzięki ciągłemu doskonaleniu i wsłuchaniu się w potrzeby klientów zdobywamy wiedzę i doświadczenie. Dostarczamy nowoczesne narzędzia informatyczne usprawniające pracę firm i poprawiające jakość pracy całej organizacji.

Nasza Firma obsługuje cały Śląsk, między innymi: Katowice, Gliwice,Rybnik po Cieszyn, a także klientów z województwa Opolskiego

Nasi klienci to głównie firmy produkcyjne, których potrzeby stanowią dla nas nowe wyzwania i źródło doświadczenia.

Jesteśmy zespołem fachowców , który każdego dnia z pasją podejmuje nowe wyzwania. Systemy informatyczne które dostarczamy,  pozwalają usprawniać procesy biznesowe w firmach. Dzięki temu mogą zwiększyć przerób na produkcji, usprawniając jej planowanie i udrażniając jej wąskie gardła. Wszystko po to, aby firmy naszych partnerów rozwijały się i zwiększały swój potencjał.

Dlaczego my ?

Nasze usługi są kompleksowe. Wdrażamy systemy klasy ERP najlepszych polskich producentów. Dodatkowo sami poszerzamy ich funkcjonalność. Nasze integracje i dedykowane rozwiązania informatyczne są idealnie dopasowane do wymagań naszych klientów.

Na przestrzeni lat budowaliśmy wiedzę, kontakty handlowe i zaufanie u coraz większej rzeszy klientów. Niektórzy z nich potrzebowali coraz bardziej zaawansowanego oprogramowania, dlatego nasza wiedza i doświadczenie staje się coraz wyższa. Nowe cenne kompetencje pozwoliły nam rozszerzyć nasze portfolio usług o doradztwo i wdrożenia systemów ERP dla firm.

Wykonujemy przekrojowe analizy biznesowe, dlatego nasi klienci mogą uniknąć ryzyk podczas kosztownych wdrożeń. Także wspieramy ich rozwój pokazując narzędzia i metody, które pozwolą im pracować bardziej efektywnie.

Specjalizujemy się w projektach wdrożeniowych, realizowanych głównie dla firm produkcyjnych i usługowych. To właśnie one zawsze stawiają nam najwyższe wymagania co do kompetencji zespołu wdrożeniowego.

 

Metodyki, które zostały wypracowane w firmie (np. analizy smart SWOT, analiza wyszukiwania źródeł problemów i „wąskich gardeł” w duchu TOC),  stanowi o naszej przewadze konkurencyjnej. Również sam sposób prowadzenia wdrożeń w oparciu o minimalizację ryzyka po stronie Klienta jest naszą odpowiedzią na potrzeby rynku.

Oprócz gotowych narzędzi dostarczamy także, dedykowane rozwiązania informatyczne pisane jako zintegrowane aplikacje dla biznesu.

Współpraca partnerska z najlepszymi producentami systemów informatycznych daje nam ciągły dostęp do najnowszego technologicznie oprogramowania dla firm.

Nasi kluczowi partnerzy to:

 

Złoty partner Streamsoft

Asseco Wapro ERP

Producent oprogramowania dla Firm WAPRO

nowa era partner

Oprogramowanie edukacyjne

partner Insert Wodzisław Śląski

Oprogramowanie dla małych firm

comarch partner

Producent systemów ERP Optima

SAGE symfonia

Producent oprogramowania Symfonia -kadry i płace , Finanse


Oprogramowanie dla firm i nie tylko

 

Historię firmy tworzą także nasze sklepy z oprogramowaniem. W 2004 roku powstał nasz pierwszy sklep internetowy (www.sklep-pc.pl). Byliśmy wtedy jedynym na rynku sklepem internetowym, który zajmował się wyłącznie dystrybucją oprogramowania komputerowego. Po zmianach  w 2010 roku, nasz sklep z oprogramowaniem zmienił brand i rozwija się do dziś pod marką Arante.pl.

Oprócz rozwiązań dla firm w sklepie arante.pl jest także  oprogramowanie edukacyjne. Najważniejsze dla nas jest profesionalna obsługa handlowa. Dzięki temu, od wielu już lat zdobywaliśmy uznanie największych producentów oprogramowania (m.in. Young Digital Planet, PWN, Nowa Era – o czym świadczą liczne nasze trofea).

W 2014 roku zostaliśmy certyfikowanym dystrybutorem sprzętu do Terapii Uwagi Słuchowej metodą A. Tomatisa. Dlatego też, aby potwierdzić nasze autentyczne zaangażowanie w tę metodę terapii, otwarliśmy własny gabinet terapeutyczny (www.alfasynapsis.pl) w Rybniku. Nasze terapeutki pomagają dzieciom i dorosłym w poprawie komfortu życia codziennego.

Jesteśmy jedynym w Polsce dystrybutorem tego sprzętu, który posiada własny gabinet w Rybniku i jedynym gabinetem metody A. Tomatisa, który daje gwarancję efektu lub zwrot kosztów.

W naszej działalności skupiamy się na dostarczaniu realnej wartości dla naszych Klientów i budowaniu trwałej relacji. Codziennie uczymy się czegoś nowego i doskonalimy w tym co robimy po to, aby móc dzielić się z naszymi Klientami w taki sposób, by zapewnić nasz wzajemny wzrost i owocną współpracę.


 

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

  • Twoich danych użyjemy tylko do kontaktu z Tobą.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach uzyskania kontaktu przez firmę IXION sp z o.o.  z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim ul. Radlińska 45b oraz na otrzymywanie na podane dane kontaktowe, informacji handlowych drogą elektroniczną. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania. Szczegóły dotyczące zakresu czynności związanych z przechowywaniem danych osobowych na stronie o RODO : http://www.ixion.pl/obowiazek-informacyjny/