Blog

BLOG

JPK_V7 Zmiany w sprawozdawczości VAT

Data publikacji: 22.07.2020
nie podoba mi sięsłabyśrednidobrybardzo dobry (brak ocen)

JPK_V7 obowiązkowe raportowanie nowych deklaracji podatkowych, kilka razy opóźniane ale już niebawem zacznie obowiązywać.

 

Od 1 października 2020 r. Nowe JPK VAT będzie dotyczyć wszystkich firm bez wyjątków. Nowa struktura raportowa jest połączeniem ewidencji i deklaracji VAT. Obowiązywać będą dwie odmiany JPK_V7: miesięczna JPK_V7(M) oraz kwartalna JPK_V7(K), tym samym zachowany zostanie znany dotychczas podział z deklaracji VAT.

Za przygotowanie i przekazanie prawidłowego pliku JPK_V7 odpowiedzialny jest podatnik.

W przypadku podmiotów prawnych organ zarządzający, w przypadku spółki cywilnej wspólnicy, a w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej – właściciel firmy.

Czasu na przygotowanie i dostosowanie firmy do nowego obowiązku jest już coraz mniej, dlatego warto rozpocząć proces przygotowania w firmie już teraz!

Aby uniknąć błędów, należy zapomnieć o ręcznym wprowadzaniu danych do programu finansowo-księgowego. Zrób to z programem księgowym Streamsoft Prestiż, dzięki czemu cały proces obsługi przebiegnie bezbłędnie i w pełni automatycznie.

Krótki czas, który pozostał Ci do 1 października, warto przygotować swoją firmę na nowe regulacje sprawozdawcze.

Możemy ci pomóc, doradzimy dobór optymalnych narzędzi, szkoleń i materiałów instruktażowych.

Zapraszamy do kontaktu!

Formularz kontaktowy

  • Twoich danych użyjemy tylko do kontaktu z Tobą.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach uzyskania kontaktu przez firmę IXION sp z o.o.  z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim ul. Radlińska 45b oraz na otrzymywanie na podane dane kontaktowe, informacji handlowych drogą elektroniczną. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania. Szczegóły dotyczące zakresu czynności związanych z przechowywaniem danych osobowych na stronie o RODO : http://www.ixion.pl/obowiazek-informacyjny/