o Firmie

WITAMY W IXION

systemy informatyczne - wodzisław oprogramowanie dla firm


Dzięki zdobytej wiedzy, ciągłemu doskonaleniu i wsłuchaniu się w potrzeby klientów dostarczamy narzędzia usprawniające pracę firm i poprawiające jakość pracy całej organizacji.

Oprogramowanie dla firm to dziedzina, która stanowi podstawę naszej działalności prowadzonej nieprzerwanie 20 lat w Wodzisławiu Śląskim. Nasi klienci to głównie firmy produkcyjne, których potrzeby są dla nas wyzwaniem.

Dostarczmy zaawansowane rozwiązania,  pozwalające optymalizować procesy biznesowe w firmach. Pomagamy zwiększyć przerób na produkcji, usprawniając jej planowanie i udrażniając jej wąskie gardła. Wszystko po to, aby firmy naszych partnerów rozwijały się i zwiększały swój potencjał.

Wdrażamy systemy klasy ERP najlepszych polskich producentów oraz poszerzamy ich funkcjonalność o własne, dedykowane rozwiązania informatyczne, idealnie dopasowane do wymagań, jakie stawiają przed nami polscy przedsiębiorcy.

Na przestrzeni lat budowaliśmy wiedzę, kontakty handlowe i zaufanie u coraz większej rzeszy klientów. Niektórzy z nich potrzebowali coraz bardziej zaawansowanego oprogramowania, wskutek czego nasza wiedza i doświadczenie stawały się coraz wyższe. Nowe cenne kompetencje pozwoliły nam rozszerzyć nasze portfolio usług o doradztwo i wdrożenia systemów ERP dla firm.

Dzisiaj, mamy już doświadczenie z dużymi projektami informatycznymi, nierzadko pełnimy funkcję konsultanta lub doradcy klienta. Wykonujemy przekrojowe analizy biznesowe, po to aby nasi klienci uniknęli ryzyk podczas kosztownych wdrożeń a tak, żeby wspierać ich rozwój pokazując narzędzia i metody, które pozwolą im pracować bardziej efektywnie.

Specjalizujemy się w projektach wdrożeniowych, realizowanych głównie dla firm produkcyjnych, to one zawsze stawiają nam najwyższe wymagania co do kompetencji zespołu wdrożeniowego.

Metodyki, które zostały wypracowane w firmie (np. analizy smart SWOT, analiza wyszukiwania źródeł problemów i „wąskich gardeł” w duchu TOC),  stanowi o naszej przewadze konkurencyjnej. Także sam sposób prowadzenia wdrożeń w oparciu o minimalizację ryzyka po stronie Klienta jest naszą odpowiedzią na potrzeby rynku.

Oprócz wdrożeń systemów jesteśmy także integratorem systemów informatycznych. Nasi programiści tworzą rozwiązania, pozwalające scalić różne systemy informatyczne. Dostarczamy dedykowane rozwiązania informatyczne pisane jako zintegrowane aplikacje dla biznesu.

Współpraca partnerska z najlepszymi producentami systemów informatycznych daje nam ciągły dostęp do najnowszego technologicznie oprogramowania dla firm.

Nasi partnerzy to:

 

Streamsoft Partner Śląsk

Producent oprogramowania Streamsoft Prestiż

Asseco Wapro ERP

Producent oprogramowania dla Firm WAPRO

nowa era partner

Oprogramowanie edukacyjne

partner Insert Wodzisław Śląski

Oprogramowanie dla małych firm

comarch partner

Producent systemów ERP Optima

SAGE symfonia

Producent oprogramowania Symfonia -kadry i płace , Finanse

Oprogramowanie dla firm i nie tylko

Historię firmy tworzą także nasze sklepy z oprogramowaniem. W 2004 roku powstał nasz pierwszy sklep internetowy (www.sklep-pc.pl). Byliśmy wtedy jedynym na rynku sklepem internetowym, który zajmował się wyłącznie dystrybucją oprogramowania komputerowego. Po zmianach  w 2010 roku, nasz sklep z oprogramowaniem zmienił brand i rozwija się do dziś pod marką Arante.pl.

Jedną z gałęzi specjalizacji sklepu stanowi oprogramowanie edukacyjne. Przykładamy bardzo dużą uwagę w dostarczaniu jak najlepszej obsługi sprzedażowej, dzięki czemu od wielu już lat zdobywaliśmy uznanie największych producentów oprogramowania (m.in. Young Digital Planet, PWN, Nowa Era – o czym świadczą liczne nasze trofea). Od 2015 do 2018 prowadziliśmy także sklep firmowy firmy YDP.

W 2014 roku zostaliśmy certyfikowanym dystrybutorem sprzętu do Terapii Uwagi Słuchowej metodą A. Tomatisa. Aby potwierdzić nasze autentyczne zaangażowanie w tę metodę terapii, otwarliśmy nasz gabinet terapeutyczny (www.alfasynapsis.pl), gdzie nasze terapeutki pomagają dzieciom i dorosłym w poprawie komfortu życia codziennego.

Jesteśmy jedynym w Polsce dystrybutorem tego sprzętu, który posiada własny gabinet w Rybniku i jedynym gabinetem metody A.Tomatisa, który daje gwarancję efektu lub zwrot kosztów.

W naszej działalności skupiamy się na dostarczaniu realnej wartości dla naszych Klientów i budowaniu trwałej relacji. Codziennie uczymy się czegoś nowego i doskonalimy w tym co robimy po to, aby móc dzielić się z naszymi Klientami w taki sposób, by zapewnić nasz wzajemny wzrost i owocną współpracę.

 

Jeżeli Szukasz kompetentnego partnera i doradcy w dziedzinie oprogramowania dla firm,  to  dobrze trafiłeś.

Jesteśmy do twojej dyspozycji – napisz do nas lub zadzwoń teraz.

 

Formularz kontaktowy

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez IXION sp z o.o. z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim ul. Radlińska 45b oraz na otrzymywanie na podane dane kontaktowe, informacji handlowych drogą elektroniczną. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania. Szczegóły dotyczące zakresu czynności związanych z przechowywaniem danych osobowych na stronie o RODO : http://www.ixion.pl/obowiazek-informacyjny/