Nowości

Nowości

RODO w Streamsoft Prestiż

nie podoba mi sięsłabyśrednidobrybardzo dobry (brak ocen)

 

RODO w Streamsoft Prestiż –  opublikowano wersję systemu ERP o oznaczeniu 342, która wyposażona została w mechanizmy niezbędne do realizacji postanowień wynikających z rozporządzenia o ochronie danych  (RODO).

 

Nowe funkcje systemu:

Nowe mechanizmy zarządzania bezpieczeństwem haseł

 

rodo-hasła

 

Nowe rejestry:

  • Rejestr czynności przetwarzania danych osobowych
  • Rejestr upoważnień przetwarzania danych osobowych
  • Rejestr udostępnień danych osobowych
  • Rejestr naruszeń przetwarzania danych osobowych

– Anonimizacja

RODO wprowadza nowy sposób chronienia danych, tj. anonimizację. Funkcja ta polega na usunięciu elementów danych identyfikujących daną osobę, tak aby, ustalenie jej tożsamości było niemożliwe. Anonimizacja pozbawia więc zapisy w systemie charakteru danych osobowych – operacja ta jest nieodwracalna.

anonimizacja danych

 

– Metoda i czas pozyskania danych osobowych

System Streamsoft Prestiż umożliwia rejestrację informacji o źródle i dacie pozyskania wszystkich danych osobowych, do których firma uzyskuje dostęp. Umożliwia to informowanie właścicieli danych jak i kiedy zostały one nabyte.

– Rejestr działań operatorów systemu

W systemie ERP Streamsoft Prestiż, wprowadzono mechanizm do  rejestracji działań operatorów na wszystkich danych osobowych przechowywanych w systemie. Tylko operator systemu posiadający uprawnienia administratora, lub mający nadane odpowiednie uprawnienia może takie dane przeglądać.

 

rodo rejestr upoważnień

– Rozszerzone definiowanie uprawnień dla operatorów

Funkcjonalność systemowa w Streamsoft Prestiż, pozwalająca określić do jakiego poziomu danych osobowych w systemie posiada dostęp dany operator systemu oraz do dostępu do jakich danych został uprawniony.

– Dokumentacja struktur danych, architektury i komponentów systemu

Opis architektury i struktur danych systemu Streamsoft Prestiż, umożliwiający orientację lokalizację i zakres przechowywanych danych.  Jest ona udostępniana przez producenta systemu ERP, czyli firmę Streamsoft z Zielonej Góry.

 

Bądź na bieżąco , zaktualizuj twój system do najnowszej wersji i utrzymuj bezpieczeństwo przechowywania danych na najwyższym poziomie.

Nie wiesz jak – zadzwoń do nas.

Formularz kontaktowy

  • Twoich danych użyjemy tylko do kontaktu z Tobą.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach uzyskania kontaktu przez firmę IXION sp z o.o.  z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim ul. Radlińska 45b oraz na otrzymywanie na podane dane kontaktowe, informacji handlowych drogą elektroniczną. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania. Szczegóły dotyczące zakresu czynności związanych z przechowywaniem danych osobowych na stronie o RODO : http://www.ixion.pl/obowiazek-informacyjny/