Nowości

Nowości

Optymalny rozkrój

nie podoba mi sięsłabyśrednidobrybardzo dobry (2 głosów, średnio: 4,50 z 5)

Optymalny rozkrój materiału

 

Jest to problem z którym codziennie stykają się osoby zarządzający produkcją. Temat dotyczy rozkroju blach, płyt drewnianych i drewno-pochodnych a także papieru. Jak optymalnie rozkroić surowiec aby odpad był jak najmniejszy i wykonać zadanie przy najmniejszej liczbie przezbrojeń.

Optymalizacja rozkroju to także jeden z tematów jesiennych warsztatów z cyklu Informatyka w produkcji, gdzie jeden z paneli poświęcony zostanie Nestingowi i integracją z systemami firmy Lantek. Podczas warsztatów zobaczysz integrację operacji technologicznych cięcia w systemach Nestingu w połączeniu z tworzeniem technologii w systemie ERP Streamsoft Prestiż.

Nasze zadanie tym razem było nieco inne, jednak także dotyczył ono optymalizacji rozkroju bel papierniczych zwanych potocznie tamborami.

 

program do rozkroju

Jak planować optymalny rozkrój papieru

 

Aby rozwiązać problem z planowaniem produkcji półproduktów, powstał program optymalizator rozkroju bobin.  Przygotowuje on na potrzeby planu produkcyjnego zlecenia produkcyjne na wykonanie półproduktów (bobin), odpowiedniej szerokości z których później powstaje wyrób gotowy. Głównymi parametrami które brane są do przygotowania surowca to jego szerokość , gramatura i rodzaj papieru z którego powstają półprodukty. W dalszej kolejności także ważne są ilość i czas na kiedy powinny zostać dostarczone na produkcję.

Jak się okazuje, przygotowanie półproduktów dla zakładu gdzie pracuje kilkanaście  linii produkcyjnych to zadanie niebanalne. Przy takiej ilości półproduktów do zaplanowania są tysiące cięć na zmianę na kilku maszynach.

Optymalizator rozkroju

 

Przygotowaliśmy narzędzie które nie tylko minimalizuje ilość odpadów ale także pozwala na minimalizację przezbrojeń maszyn do przekrawania surowca.

Optymalizator pobiera zapotrzebowanie na półprodukty z systemu Streamsoft Prestiż gdzie przetwarzane są dane z zamówień od odbiorców. Na podstawie BOM-u technologii system przekazuje informacje o wysokości zapotrzebowania na półprodukty.

optymalizator rozkroju bobin

 

Optymalizator rozkroju pozwala na :

  • minimalizację odpadu
  • dobór surowca
  • informuje o stanie magazynowym surowca
  • wybór maszyny na której powstanie zlecenie
  • optymalizację przezbrojeń
  • optymalizuje wielkość zapasów magazynowych

 

Masz podobny problem z optymalizacją rozkroju – skontaktuj się z naszymi konsultantami – znajdziemy rozwiązanie dla Ciebie.

Formularz kontaktowy

  • Twoich danych użyjemy tylko do kontaktu z Tobą.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach uzyskania kontaktu przez firmę IXION sp z o.o.  z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim ul. Radlińska 45b oraz na otrzymywanie na podane dane kontaktowe, informacji handlowych drogą elektroniczną. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania. Szczegóły dotyczące zakresu czynności związanych z przechowywaniem danych osobowych na stronie o RODO : http://www.ixion.pl/obowiazek-informacyjny/