Blog

BLOG

Innowacyjny system C-Eye dostępny w Arante

Data publikacji: 03.06.2016
nie podoba mi sięsłabyśrednidobrybardzo dobry (brak ocen)

System C-Eye (firmy AssisTech).

Rozszerzyliśmy ofertę naszego sklepu internetowego o kolejny innowacyjny rodzimy produkt przeznaczony dla osób niepełnosprawnych.

System C-Eye to wyrób medyczny będący w pełni zintegrowanym (sprzętowo i programowo) urządzeniem wspierającym uzupełniającą ocenę stanu świadomości pacjentów z różnorodnymi uszkodzeniami centralnego układu nerwowego oraz umożliwiającym prowadzenie neurorehabilitacji chorych z dysfunkcjami neurologicznymi. C-Eye wspiera także alternatywną komunikację audio-wizualną  za pomocą technologii śledzenia wzroku użytkownika. Jest to pierwszy na skalę światową komercyjny produkt medyczny wykorzystujący tę technologię.

System występuje w dwóch wersjach z przeznaczeniem do użytku domowego:

www.arante.pl/system-c-eye-do-uzytku-indywidualnego

oraz komercyjnego:

www.arante.pl/system-c-eye-dla-biznesu

Głównym przeznaczeniem systemu C-Eye jest wsparcie neurorehabilitacji związanej ze stymulacją zmysłów i funkcji poznawczych pacjenta z dysfunkcjami neurologicznymi oraz komunikacja i rozrywka, wpływające na poprawę jakości życia pacjenta unieruchomionego.

Ocena stanu neurologicznego oraz neurorehabilitacja pacjentów z dysfunkcjami neurologicznymi i zaburzeniami rozwoju polega na wykonywaniu przez badanego specjalnych zadań opartych na treściach multimedialnych. Badany nawiązuje interakcję z wyświetlanymi na ekranie urządzenia treściami, tj. grafiką, zdjęciami, tekstem lub pojedynczą literą za pomocą wzroku. W ten sposób możliwe jest przeprowadzenie badania, jak i zapewnienie stymulacji rozlicznych ośrodków centralnego układu nerwowego, w szczególności odpowiedzialnych za wzrok, słuch, funkcje językowe i wszystkie funkcje poznawcze. Podejście to umożliwia trening i stymulację mózgu poprzez (bardzo często) ostatni zachowany kanał komunikacji z pacjentem jakim jest wzrok, wpływając pozytywnie na efekty komplementarnego podejścia terapeutycznego.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z opisem produktu, chętnie odpowiemy na pytania.

Formularz kontaktowy

  • Twoich danych użyjemy tylko do kontaktu z Tobą.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach uzyskania kontaktu przez firmę IXION sp z o.o.  z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim ul. Radlińska 45b oraz na otrzymywanie na podane dane kontaktowe, informacji handlowych drogą elektroniczną. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania. Szczegóły dotyczące zakresu czynności związanych z przechowywaniem danych osobowych na stronie o RODO : http://www.ixion.pl/obowiazek-informacyjny/