Blog

BLOG

Ochrona sieci firmowej STORMSHIELD

Data publikacji: 15.07.2020
nie podoba mi sięsłabyśrednidobrybardzo dobry (brak ocen)

Stormshield to zintegrowany system ochrony sieci firmowej klasy Next Generation Firewall i UTM

 

Dlaczego właśnie STORMSHIELD może skutecznie zabezpieczyć moją sieć firmową ?

 

Urządzenia STORMSHIELD od lat słyną z wysokiej wydajności i skutecznej ochrony sieci internetowych. Urządzenie nie tylko blokuje niebezpieczny ruch internetowy, ale
również skutecznie usuwa szkodliwą zawartość z kodu HTML i dostarcza użytkownikom bezpieczny dostęp do stron WWW.

Obecnie urządzenia Stormshield chronią około 1900 polskich firm i instytucji państwowych, szkół i placówek medycznych. Urządzenia posiadają opatentowaną technologię (ASQ) wykrywania zagrożeń z internetu.

Dzięki temu urządzenia są o wiele skuteczniejszym rozwiązaniem niż tradycyjne Antywirusy i Firewall’a . Urządzenia przeznaczone są dla każdej wielkości firmy, począwszy od małych sieci do 10 komputerów aż po sieci korporacyjne.

Kontrola szyfrowanego ruchu SSL

 

Urządzenia Stormshield pozwalają na kontrolę ruchu szyfrowanego za pomocą protokołów SSL. Informacje w szyfrowanym ruchu są odkodowywane, sprawdzane pod kontem bezpieczeństwa i jako bezpieczne z certyfikatem urządzenia przekazywane są do użytkownika.

Stormshield SN700

Bezpieczne połączenie VPN z firmą

 

Praca zdalna i bezpieczne połączenie pracownika z siecią firmową to wyzwanie naszych czasów. Wszystkie urządzenia Stormshield umożliwiają taką komunikację z użyciem tuneli IPSec.  Dla bardziej wymagających można zabezpieczyć ciągłość komunikacji z firmą na łączu zapasowym za pomocą funkcji VPN failover, dzięki czemu pracownik pozostaje w stałym kontakcie z firmą.

 

Zarządzanie urządzeniem jest w języku polskim

 

Panel administracyjny urządzeń Stormshield dostępny jest przez przeglądarkę internetową również na urządzeniach mobilnych.  Dzięki polskiemu interfejsowi zarządzanie urządzeniem jest znacznie łatwiejsze nawet dla osób które zawodowo nie zajmują się zarządzaniem sieciami internetowymi.

Pełna kontrola i monitoring sieci

 

Administrator urządzenia kontroluje cały ruch sieciowy. Ma możliwość blokowania niepożądanego ruchu np. komunikatorów sieciowych (skype, WhatsApp) czy aplikacji P2P które mogą obciążać sieć firmową. Ma także dostęp do pełnego Log’a i może przeglądać wszystkie zdarzenia.

ochrona sieci UTM

Audyt podatności

 

Audyt podatności informuje administratora sieci szczegółową listę aplikacji zainstalowanych na komputerach klienckich oraz ich wersji dzięki temu może na czas reagować na potencjalne zagrożenie w zarządzanej sieci firmowej.

Aplikacje są sprawdzane pod kontem znanych luk i podatności na ataki sieciowe.

 

Geolokalizacja i filtrowanie ze względu na lokalizację

 

Narzędzie to pozwala administratorowi urządzenia Stormshield  zarządzać ruchem sieciowym z uwzględnieniem kraju czy kontynentu z którego pochodzi ten ruch sieciowy. Dzięki temu może prewencyjnie wyeliminować potencjalny ruch sieciowy z regionów z którymi firma nie współpracuje i nie zamierza współpracować.

 

Ochrona sieci firmowej to wyzwanie dzisiejszych czasów. Pomożemy dobrać ci właściwe urządzenie UTM do wielkości twojej firmy.

Jeżeli chcesz aby twoja firma była bezpieczna to zamów bezpłatnie już dzisiaj urządzenie do testów. 

 

Formularz kontaktowy

  • Twoich danych użyjemy tylko do kontaktu z Tobą.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach uzyskania kontaktu przez firmę IXION sp z o.o.  z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim ul. Radlińska 45b oraz na otrzymywanie na podane dane kontaktowe, informacji handlowych drogą elektroniczną. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania. Szczegóły dotyczące zakresu czynności związanych z przechowywaniem danych osobowych na stronie o RODO : http://www.ixion.pl/obowiazek-informacyjny/