Blog

BLOG

MRP II -planowanie zapotrzebowania materiałowego

Data publikacji: 04.07.2017
nie podoba mi sięsłabyśrednidobrybardzo dobry (3 głosów, średnio: 4,67 z 5)

MRP II -planowanie zapotrzebowania materiałowego (Material Requirements Planning), to wsparcie systemów informatycznych, dotyczące głównie obszaru zarządzania produkcji ,potrzeb materiałowych i zarządzania.

Głównym zadaniem narzędzi MRP jest przestrzeń magazynowa i zarządzanie produkcją, wspierają one w tworzeniu szczegółowych planów produkcji w oparciu o dostępność i planowanie dostaw surowców na magazynach.
Chociaż pozornie narzędzia MRP II niewiele powinny się różnić od MRP, to różnica jednak dotyczy czegoś innego, o wiele bardziej zaawansowanej technologii.

MRP II, czyli planowanie zasobów produkcyjnych (Manufacturing Resource Planning), jest mocno rozbudowanym narzędziem w stosunku do MRP. W praktyce narzędzia MRP II dostępne są tylko w zaawansowanych systemach klasy ERP i obejmują swoim zasięgiem nie tylko to wszystko, czym zajmuje się klasyczne narzędzia MRP, ale w nowej definicji poszerza definicje zasobów. Zasobem jest teraz nie tylko materiał, który znajduje się w magazynie, ale również środki trwałe, pieniądze, czas czy zasoby ludzkie.
Podsumowując narzędzia zawarte w MRP II są mocnym narzędziem wspierającym działalność przedsiębiorstwa produkcyjnego.

mrp 2
MRP II mogą swoim działaniem wspierać takie działania jak planowanie biznesowe, zarządzanie produkcją oraz zleceniami a także bilansowanie planów sprzedaży i operacju SOP (Sales Operations Planing).
Wykorzystanie takich narzędzi w przedsiębiorstwie pozwala nie tylko sprawnie zarządzać wszystkimi kluczowymi procesami wokół produkcji ale daje organizacją które z nich korzystają znaczną przewagę nad konkurencją.

Narzędzia dostępne w systemach    Streamsoft Prestiż ERP dla produkcji

 

Formularz kontaktowy

  • Twoich danych użyjemy tylko do kontaktu z Tobą.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach uzyskania kontaktu przez firmę IXION sp z o.o.  z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim ul. Radlińska 45b oraz na otrzymywanie na podane dane kontaktowe, informacji handlowych drogą elektroniczną. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania. Szczegóły dotyczące zakresu czynności związanych z przechowywaniem danych osobowych na stronie o RODO : http://www.ixion.pl/obowiazek-informacyjny/