Blog

BLOG

Informatyka w produkcji

Data publikacji: 01.08.2016
nie podoba mi sięsłabyśrednidobrybardzo dobry (brak ocen)

Warsztaty Informatyka w produkcji z edycji wiosna 2016 przebiegały pod tytułem:

„Połącz produkcję z logistyką” i były to już 12 z cyklu warsztaty dla firm produkcyjnych organizowane przez firmę Streamsoft, polskiego producenta oprogramowania Streamsoft Prestiż.

 

W wiosennym cyklu wzięło udział prawie 150 osób przedstawicieli firm produkcyjnych z całej polski. Podczas warsztatów, zaprezentowano najnowsze rozwiązania informatyczne systemu Streamsoft Prestiż, dzięki którym można usprawnić procesy produkcyjne w systemie ERP.

Prelekcje poświęcone zostały tematom związanym ściśle z tematem zastosowania informatyki w produkcji a przede wszystkim:

  • jak dokumentować dostawy surowców
  • jak identyfikować partie produkcyjne
  • jak sprawnie identyfikować miejsca składowania w logistyce produkcji

Zaprezentowano także filmy zrealizowane na halach produkcyjnych naszych klientów , gdzie uczestnicy mogli zobaczyć na własne oczy, jak sprawnie zorganizować procesy produkcyjne żeby ze wsparciem systemu informatycznego Streamsoft Prestiż kontrolować jego przebieg.

Największym zainteresowaniem przedstawicieli firm produkcyjnych wzbudziły możliwe integracje systemu z programami CAD’owskimi , funkcjonalności paneli meldunkowych (informacja zwrotna z produkcji) czy też integracja z oprogramowaniem maszyn CNC.

Szeroko przedstawiono też temat pomijany często przy omawianiu procesów produkcyjnych a mianowicie logistyki magazynowej. Zaprezentowano możliwości wsparcia procesów logistyki magazynowej na obszar produkcji przy pełnym wsparciu mobilnych rozwiązań systemu Streamsoft Prestiż.

logistyka magazynowa produkcji

Osobną częścią spotkań były informacje o nowych dotacjach dla firm z Unii Europejskiej w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego, konsultanci szeroko omówili możliwości związane z  finansowaniem zakupów systemu ERP ze Środków UE.

Cykl warsztatów Informatyka w produkcji odbywa się nieprzerwanie od jesieni 2010 roku jako spotkania pełne konkretnych informacji na temat zastosowania systemów ERP w produkcji.

Najbliższe spotkania z cykli Informatyka w Produkcji  już jesienią 2016 , zapewne ponownie zagości na śląsku, regionie w którym najwięcej jest firm produkcyjnych w polsce – Zapraszamy.

srebrny partner Streamsoft

 

Formularz kontaktowy

  • Twoich danych użyjemy tylko do kontaktu z Tobą.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach uzyskania kontaktu przez firmę IXION sp z o.o.  z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim ul. Radlińska 45b oraz na otrzymywanie na podane dane kontaktowe, informacji handlowych drogą elektroniczną. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania. Szczegóły dotyczące zakresu czynności związanych z przechowywaniem danych osobowych na stronie o RODO : http://www.ixion.pl/obowiazek-informacyjny/