Blog

BLOG

e-commerce jak to ogarnąć

Data publikacji: 25.09.2020
nie podoba mi sięsłabyśrednidobrybardzo dobry (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)

e-commerce jak to ogarnąć

 

W ostatnim czasie coraz więcej nowych klientów pyta nas o e-commerce.

Najczęściej dotyczy to współpracy pomiędzy e-commerce a systemami handlowo magazynowymi.

W dzisiejszych czasach kiedy to rynek zakupów przez internet wzrósł rok do roku o 240 % dotychczasowe rozwiązania informatyczne, które stosowały mniejsze firmy już nie wystarczają.

Duży wpływ na wzrost zakupów przez internet z pewnością miała pandemia koronowirusa 2020 w Polsce. Jak podają badania w tym czasie aż 50 % Polaków w grupie wiekowej 25-44 lata w czasie kwarantanny robiło zakupy przez internet.

 

boom sprzedaży w internecie

e-commerce – jak uruchomić własną sprzedaż w internecie

 

To właśnie ten moment żebyś przeniósł swój biznes do sieci i uruchomić sprzedaż online. Pewnie zastanawiasz się, czy kolejna fala pandemii położy twój biznes już na zawsze, czy też zdążysz przygotować się by sprzedawać przez własne e-commerce.

Co musisz wiedzieć żeby zacząć sprzedawać w internecie?

 

  1.  Po pierwsze musisz się przygotować i wybrać asortyment twojej oferty – czyli stworzyć ofertę produktów które najlepiej sprzedają się w twojej hurtowni stacjonarnej
  2. Znajdź  kogoś kto już sprzedaje w internecie i może Ci pomóc wystartować. Może to być firma z sąsiedztwa lub specjalistyczna firma od informatyki.
  3. Dobierz platformę sprzedażową. Najlepiej jeżeli będziesz mógł sprzedawać więcej niż jednym kanałem sprzedaży.
  4. Przygotuj się na obsługę większej ilości zamówień, sprawdź możliwości i ceny przesyłek kurierskich.
  5. przygotuj swój system sprzedaży na współpracę ze sklepem internetowy

 

Dropshiping – co to takiego

 

Dropshiping to jedna z dostępnych form sprzedaży przez internet. Wiele hurtowni udostępnia usługę dropshipingu swoim klientom. Ten typ sprzedaży realizowany przez wiele sklepów internetowych pozwala sprzedawać towary bezpośrednio z magazynu hurtowni. W ten sposób unikniesz zamrażania gotówki i zaoszczędzisz  sporo miejsca na swoim magazynie.

Jak przy tym wszystkim się nie pogubić

 

Sprzedaż przez internet daje ogromną przewagę w trudnych czasach, jakie zafundował wszystkim przedsiębiorcom rok 2020.  Sprzedaż poprzez e-commerce to wyzwanie dla każdej firmy handlowej. Aby nie utknąć w sprzedaży internetowej warto dobrze się przygotować. Przygotować trzeba przede wszystkim sprawną obsługę od strony systemów informatycznych oraz platformy sprzedażowej.

Główny problem to brak automatycznego przepływu informacji pomiędzy system informatycznym firmy a systemami e- commerce.

Długi czas poświęcany na ręczną obsługę zamówień może zniechęcić każdego przedsiębiorcę już na początku sprzedaży internetowej. Dlatego też w coraz większym gąszczu fundowanych nam przepisów skarbowych takich jak JPK_V7  Warto przed uruchomieniem sprzedaży przez internet wdrożyć odpowiedni system informatyczny, który zautomatyzuje Ci obsługę zamówień  z gospodarką magazynową czy wysyłkami kurierskimi.

 

 

Jeżeli nie wiesz jak uruchomić sprzedaż internetową dla twojej hurtowni służę bezpłatną konsultacją.

Zadzwoń lub napisz do mnie.

Artur Brzezinka
konsultant wdrożeniowy systemów ERP,
współwłaściciel sklepów internetowych
Arante.pl  , Selor.pl

 

 

//var IntumFormOptions = {„email”: „”, „client_id”: „”, „contact_id”: „”, „category_id”: „”, „deal_name”: „”}