Blog

BLOG

Audyt informatyczny

Data publikacji: 24.10.2017
nie podoba mi sięsłabyśrednidobrybardzo dobry (2 głosów, średnio: 5,00 z 5)

Audyt Informatyczny – czyli jak sprawdzić czy moja firma nie jest zagrożona cyberatakiem typu Ransomware.

 

To pytanie nurtuje wielu właścicieli firm , brak procedur bezpieczeństwa informatycznego oraz znajomy informatyk który od czasu do czasu sprawdzi dlaczego komputer pani „zosi” działa tak wolno .

 

Nie daj się okraść i zabezpiecz swoje dane przed zaszyfrowaniem.

Zagrożenie atakiem hakerów i zaszyfrowanie danych to w ostatnim czasie plaga nie tylko użytkowników indywidualnych ale także dotyka przedsiębiorców nie tylko na Śląsku.

Według ostatnich statystyk ilość ataków na firmowe serwery w rejonie Śląska wzrosła o kilkaset procent, niejednokrotnie firmy zmuszone były zapłacić wysoki okup sięgający kilku tysięcy euro.

 

Jak zabezpieczyć firmę przed Cyber przestępcami

  • Polityka bezpieczeństwa
  • Profesjonalna obsługa informatyczna
  • Bezpieczny backup danych

 

Od czego należy zacząć, my proponujemy Audyt Bezpieczeństwa Informatycznego, to pierwszy krok do sprawdzenia czy wdrożone procedury zabezpieczają firmę przed potencjalnymi zagrożeniami z sieci. Niejednokrotnie osobą zarządzającym firmą wydaje się że jeżeli „znajomy informatyk” sprzedał nam oprogramowanie antywirusowe to firma jest bezpieczna.

Ten błąd dosyć często skutkuje potencjalną katastrofą, mylne przekonanie że program antywirusowy załatwi nam bezpieczeństwo w firmie pokutuje w myśleniu wielu właścicieli małych i średnich firm.

Dobry system antywirusowy, codziennie nadzorowany przez administratora to tylko jedno z ogniw systemu bezpieczeństwa informatycznego twojej firmy. Jak wskazuje nasze doświadczenie nie jest to niestety standardem szczególnie w małych firmach.

 

Zaszyfrowali nam serwer !

 

 

W przypadku , kiedy nasze dane zostały już zaszyfrowane przez cyberprzestępców przez oprogramowanie potocznie zwane Ransomware  pozostaje już tylko czekać na podanie konta gdzie przelać okup za odszyfrowanie danych , w przeciwnym razie tracimy nasze dane, bazy danych systemów handlowych, kontakty do klientów a nasza firma może zostać unieruchomiona na co najmniej kilka dni lub nawet tygodni.

 

Jest rozwiązanie, jednakże należy wyprzedzić polskie przysłowie i zadbać wcześniej o bezpieczeństwo swojej firmy, zadaj sobie pytanie czy stać cię aby twoja firma mogła stracić dane, kontakty do kluczowych kontrahentów.

 

Nie czekaj aż cię okradną – bądź bezpieczny dzisiaj –  zapytaj specjalistów jak to zrobić !   

 

Formularz kontaktowy

  • Twoich danych użyjemy tylko do kontaktu z Tobą.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach uzyskania kontaktu przez firmę IXION sp z o.o.  z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim ul. Radlińska 45b oraz na otrzymywanie na podane dane kontaktowe, informacji handlowych drogą elektroniczną. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania. Szczegóły dotyczące zakresu czynności związanych z przechowywaniem danych osobowych na stronie o RODO : http://www.ixion.pl/obowiazek-informacyjny/