Blog

BLOG

Jednolity plik kontrolny w systemach informatycznych

Data publikacji: 15.06.2016
nie podoba mi sięsłabyśrednidobrybardzo dobry (brak ocen)

JPK – co to takiego

 Jednolity plik kontrolny JPK to termin który zwiastuje nadchodzące zmiany w przepisach prawa podatkowego które już od 1 lipca 2016 roku, zobowiązują one duże przedsiębiorstwa do przesyłania danych podatnika w formie pliku XML zwanego jednolitym plikiem kontrolnym.

Do czego jest potrzebny

 Jednolity Plik Kontrolny ma za zadanie zapewnić służbom skarbowym możliwość lepszego nadzoru nad systemem podatkowym i uszczelnić system podatkowy.
Wprowadzenie Jednolitego Pliku Kontrolnego to wyzwanie dla wszystkich firm produkujących systemy informatyczne do zarządzania przedsiębiorstwami.
 Systemy oferowane przez nas : Comarch ERP OPTIMA , XL oraz system Streamsoft Prestiż udostępniły już możliwość generowanie bezpośrednio z systemów pliku XML zgodnego z formatem JPK.
jednolity plik kontrolny
Systemy informatyczne z oferty IXION zapewniają możliwość generowania Jednolitego Pliku Kontrolnego w ramach standardowych aktualizacji systemu, tym samym dostosowując oprogramowanie do aktualnych przepisów polskiego ustawodawstwa.

Małe i średnie firmy:

 Ustawodawca nakłada obowiązek dla MŚP  już od pierwszego stycznia 2017 roku. Przedsiębiorcy będą przesyłać dane z ewidencji sprzedaży i zakupów VAT co miesiąc. dostosowanie systemów pozostało niewiele ponad pół roku.

 Potrzebujesz pomocy ?

 Nie wiesz kiedy twoja Firma musi dostarczyć plik JPK do urzędów skarbowych ? , nie wiesz czy twój system jest gotowy na przesyłanie danych ? Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące nowych wymogów podatkowych.

Formularz kontaktowy

  • Twoich danych użyjemy tylko do kontaktu z Tobą.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach uzyskania kontaktu przez firmę IXION sp z o.o.  z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim ul. Radlińska 45b oraz na otrzymywanie na podane dane kontaktowe, informacji handlowych drogą elektroniczną. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania. Szczegóły dotyczące zakresu czynności związanych z przechowywaniem danych osobowych na stronie o RODO : http://www.ixion.pl/obowiazek-informacyjny/